top of page

TERAPIA SPERSONALIZOWANA
Innowacyjność Ciągłego Pomiaru

OPIS PRAKTYCZNY

W tradycyjnych podejściach do leczenia często brakuje precyzji, a pacjenci są poddawani jednolitym terapiom, które nie zawsze odpowiadają indywidualnym potrzebom organizmu.

Wprowadzenie i upowszechnienie technologii ciągłego pomiaru pozwoli na monitorowanie zmian w stężeniach biomarkerów i leków we krwi pacjenta, tym samym, umożliwając lekarzom dostosowanie terapii do indywidualnego stanu zdrowia i sprawności narządów każdego pacjenta.

To kluczowy krok w kierunku spersonalizowanej opieki zdrowotnej, której celem jest osiągnięcie optymalnych wyników terapeutycznych.

Innowacyjność ciągłego pomiaru oraz personalizowanej terapii tkwi również w zdolności do minimalizowania potencjalnych skutków ubocznych i powikłań.

Tradycyjne podejścia często prowadzą do nietolerowanych efektów ubocznych, ponieważ terapie są stosowane na zasadzie "jednego rozmiaru dla wszystkich".

Dzięki ciągłemu monitorowaniu i dostosowywaniu terapii możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji, dostosowując leczenie do zmieniających się warunków organizmu pacjenta.

PRZYKŁAD - LECZENIE SEPSY

Pragniemy podać konkretny przykład, aby lepiej zobrazować korzyści naszej technologii. Weźmy sepsę, stan nagły i wymagający natychmiastowej interwencji.

W leczeniu należy szczególnie zwrócić uwagę na funkcję nerek, ponieważ są to jedne z pierwszych atakowanych narządów, które dodatkowo obciążane są przez leki podawane w czasie sepsy.

Stężenie leków we krwi wymaga ścisłej kontroli - nie może być zbyt wysokie, ponieważ może to doprowadzić do całkowitej niewydolności niektórych organów.

Zbyt wysoka dawka może zwiększyć szansę na wystąpienie działań ubocznych takich jak niewydolność nerek i uszkodzenie słuchu. Zbyt małe stężenie leku nie pozwoli natomiast na zwalczenie patogenu, a dodatkowo spowoduje narastanie oporności bakterii na ten antybiotyk.

Human Hologram Scan_edited.png
Sepsis Wbesite - corners.png
DTM Monitoring.png
bottom of page